Історичний митрополичий Галич, осередок релігієзнавчого туризму, патріотичного виховання молоді, отдых, Rest
Історичний митрополичий Галич як осередок релігієзнавчого туризму та патріотичного виховання молоді
Исторический митрополичий Галич как ячейка религиезнавчего туризма и патриотического воспитания молодежи Статьи
Безперечно, для розбудови історичного митрополичого Галича як одного з центрів релігієзнавчого туризму та патріотичного виховання молоді, поза прикладанням організаційно-технічних зусиль, потрібна зацікавлена цілеспрямована відповідна робота місцевих музейників, релігієзнавців. Адже, крім вже звичних кількагодинних екскурсій, варто розробити нові креативні пропозиції для дітей та молоді: одно-дводенні історико-краєзнавчі походи навколо Галича, наприклад, на тему «Повстанський Великдень», святкування церковних свят календарного циклу, обрядові народні дійства (як от вертеп, коляда, тощо), можливо – навіть участь в ознайомчих майстер-класах з археології, музеєзнавства, церковного мистецтва розпису та ін. Перші галицькі ластівки пізнавально-рекреаційних пропозицій, як от «Галицька риболовля», дають надію на розгортання подібних напрямків.
Тут придався б нетрадиційний підхід, за яким діти були б не просто слухачами і глядачами, але й почувалися учасниками, причетними до дійства пережиття історії, до творчості, що бере витоки з історичних духовних джерел та струмує в актуальне сьогодення та майбутнє, яке цим дітлахам і творити. Для дітей та молоді це була б незабутня нагода знайомства із захоплюючою та повчальною історією рідної культури й духовності – не як просто із свідком минулого, а як із живим спадком, який їм придасться в розбудові їх світу.
Засобами реклами подібних пропозицій релігієзнавчого туризму можуть бути як вже традиційні друковані тематичні матеріали (від книг до альбомів та буклетів), так і повідомлення у ЗМІ, в тому числі й постійного характеру (Інтернет-сторінки). Перші залишаються випробуваним способом адресних повідомлень, а другі – надають можливість виходу на всеукраїнську та й закордонну аудиторію. Для порівняння: середньорічна кількість переглядів туристичних пропозицій певного місця чи об’єкту на присвяченій йому Інтернет-сторінці перевищує кількатисячний тираж (а він як правило не більший) друкованих розповідей про екскурсійний об’єкт. Про це вже, очевидно, відомо науковцям – співробітникам Національного заповідника «Давній Галич», що має однойменний сайт[5]. Цей Інтернет-ресурс досить змістовний та цікавий, але там поки що наявні тільки пізнавальні матеріали та в основному типові екскурсійні пропозиції, тоді як пропозиції релігієзнавчого рекреаційного туризму потребують окремого представлення.
Источник: Недавня О. Історичний митрополичий Галич як осередок релігієзнавчого туризму та патріотичного виховання молоді : http://tourlib.net (использовать материалы возможно только в личных не коммерческих образовательных целях. Все права принадлежат их авторам)