туристсько-рекреаційної діяльності, Буковинських Карпат, Середнього Подністров’я, отдых, Rest
Обґрунтування нових підходів у дослідженні туристсько-рекреаційної діяльності (на прикладі Буковинських Карпат та Середнього Подністров’я)
Обоснование новых подходов в исследовании туристско-рекреационной деятельности (на примере Буковинских Карпат и Среднего Поднистров’я) Статьи
Слід зауважити, що етнічний склад населення краю, його багата традиціями, побутовими особливостями, архітектурними стилями культура, сформувала особливий тип українця з буковинським та бессарабським відтінками української мови, з присмаком галичанського гонору та подільської лагідності, із особливим відчуттям краси природи, що дістало широке відображення в усній народній творчості, фольклорі, образотворчому мистецтві.
У переважній більшості, попередні дослідження туристсько-рекреаційних ресурсів та можливості розвитку галузі в регіоні, як і в державі загалом, на той час носили економіко-географічний характер, що вимагало використання методологічної концепції суспільної географії, об’єктом дослідження якої, виступає територіальна організація суспільства та господарства, в нашому випадку – територіальна організація туристсько-рекреаційної діяльності.
На кожному етапі розвитку суспільно-економічних відносин наукою використовувалися необхідні, саме в той конкретний час, підходи та методи для розв’язання поставлених завдань, зокрема й стосовно розвитку туристсько- рекреаційної діяльності. У період функціонування планової економіки, управління використанням ресурсів відповідної категорії відбувалося централізовано. В рамках тієї системи господарювання це було виправданим. Профспілковий організований відпочинок мав свої переваги при розрахунках стосовно витрат, отримання прибутку, в питаннях зайнятості населення тощо. Питання іноземного (в’їзного чи виїзного) туризму нами не зазначені, з огляду на конкретно поставлені завдання та зміст даного дослідження.
Источник: Дутчак С.В. Обґрунтування нових підходів у дослідженні туристсько-рекреаційної діяльності (на прикладі Буковинських Карпат та Середнього Подністров’я) / Опубліковано: Історія української географії. Всеукраїнський науково-теоретичний часопис. –
Тернопіль: Підручники і посібники, 2004. – Випуск 10 (2). – С. 57-63: http://tourlib.net (использовать материалы возможно только в личных не коммерческих образовательных целях. Все права принадлежат их авторам)